W dniu 9 stycznia 2015r. w Zespole Szkół w Konarach odbył się 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: „Diagnostyka i godna opieka ludzi w podeszłym wieku”. Zebrane pieniądze w kwocie blisko 2020 zł przekazaliśmy na zakup specjalistycznego sprzętu dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

W tym roku już po raz trzeci Zespół Szkół w Konarach postanowił włączyć się do akcji i pomóc uzbierać środki na ten szczytny cel. Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum ochoczo zgłosili się do przygotowania szkolnego finału. Wśród nich znalazły się wolontariuszki, które zarejestrowały się w sztabie głównym w Częstochowie. Były to: Katarzyna Michoń, Katarzyna Chrząstek oraz Dominika Pietraszewska. Oprócz zaangażowania uczniów należy również docenić wkład wielu rodziców, nauczycieli z naszej szkoły oraz Pani Dyrektor.

Wśród przygotowanych atrakcji znalazł się występ mażoretek pod kierunkiem Pani Anny Kościuch. Dziewczęta zaprezentowały układ choreograficzny do piosenki pt. „Merry Christmas”. Pani Dyrektor Anna Gała wręczyła dyplom podziękowania za udział w akcji.  Kolejną atrakcją były jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Ewy Pośpiech. Atmosferę świąt podtrzymały kolędy wykonane przez chór szkolny pod batutą Pani Małgorzaty Gojević. Następnym punktem programu był występ kilkakrotnej stypendystki Wójta Gminy Kłomnice -Katarzyny Chrząstek. Zaprezentowała się w utworach polskich i zagranicznych, dzięki którym zdobyła wiele nagród na konkursach o wysokiej randze. Główną atrakcją szkolnego finału była licytacja. Wśród gadżetów przekazanych przez sztab WOŚP w Częstochowie na licytację znalazły się: okolicznościowa moneta z 21. i 23. finału WOŚP, serduszka WOŚP, kubek i długopisy z logo WOŚP, metalowe broszki oraz kolorowe smycze do kluczy z 23. finału WOŚP, zestawy orkiestrowe (długopis, mała tekturowa puszeczka). Przedmioty przekazane przez indywidualnych darczyńców: bombki własnoręcznie wykonane przez uczniów, perfumy damskie firm FM i Oriflame, szklanki Coca-Cola (ufundowane przez Makro w Częstochowie), eleganckie długopisy, wejściówki do Dziecięcego Raju „Hula Kula”, komplet srebra, karnet upoważniający do udziału w zajęciach aerobiku ufundowany przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Kłomnice, pluszowa maskotka Strażak ufundowana przez  sołtysa wsi Konary Pana Jana Piecha, książki ufundowane przez radnego gminy Kłomnice Pana Kazimierza Wilkoszewskiego. Ostatnim punktem programu była dyskoteka prowadzona przez uczniów klasy 3 gimnazjum – Patryka Piankę i Michała Żurka. Młodzież z terenu gminy Kłomnice doskonale bawiła się. Oświetlenie na naszą dyskotekę wypożyczył absolwent Łukasz Rakowski, za co serdecznie mu dziękujemy. W trakcie trwania całej imprezy na terenie szkoły działała kawiarenka, w której można było kupić pyszne ciasta, smakołyki, kawę i herbatę przygotowane przez rodziców naszych uczniów.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, bez których nie zagralibyśmy po raz trzeci na terenie naszej szkoły. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wspaniałej imprezy.

mażoretkiwośp 2015 p. dwośp 2015 jasełka finał

Powrót na górę